Pszichiátriai betegek közösségi ellátása

A szolgáltatás célja a pszichiátriai betegség okozta mentális, társkapcsolati, közösségi, szociális nehézségek kezelése, az érintettek életminőségének javítása, az egészség megtartása, az egészségi állapot romlásának megakadályozása. Ennek érdekében a gondozást és a pszichoszociális rehabilitációt elsősorban a pszichiátriai beteg otthonában, ill. lakókörnyezetében biztosítjuk.

Segítséget nyújtunk a pszichiátriai betegek számára egészségi, pszichés állapotuk javításában, a meglévő képességek és készségek megtartásában, fejlesztésében, a mindennapi életükben adódó konfliktusok feloldásában, a problémák megoldásában, a szociális és mentális gondozásban, az egészségügyi ellátáshoz való hozzájutásban.

A pszichiátriai közösségi ellátás hatékonysága érdekében együttműködik a szociális-, egészségügyi intézményekkel, érdekvédelmi civil szervezetekkel.

 

A szolgáltatás célcsoportját az otthonukban élő, 18. életévet betöltött, intenzív támogatást igénylő, nem veszélyeztető állapotú pszichiátriai betegek képezik, akik pszichiátriai kezelésben részesülnek, betegségük ambuláns szakorvosi ellátás mellett egyensúlyban tartható, de a szükségleteiknek megfelelő életvitelük, rehabilitációjuk és szociális biztonságuk csak intenzív közösségi ellátással segíthető optimálisan.

 

Az ellátás keretében az alábbi szolgáltatásokat kerülnek biztosításra:

  • gondozás és pszicho-szociális rehabilitáció a pszichiátriai beteg otthonában, illetve lakókörnyezetében,
  • segítségnyújtás egészségi-, és pszichés állapotjavításban,
  • a meglévő képességek és készségek megtartása, illetve fejlesztése,
  • segítségnyújtás a mindennapi életben adódó konfliktusok feloldásában, problémák megoldásában,
  • hosszú távú, egyéni szükségletekre alapozott szociális és mentális gondozás, amely nagymértékben épít az ellátottak aktív és felelős részvételére, valamint a természetes közösségi erőforrásokra /hozzátartozók, rokonok, barátok/ őket is bevonva és támogatva

 

Az ellátás igénybevételének módja:

A szolgáltatások igénybevétele önkéntes és térítésmentes. Az ellátást igénylő, illetve a törvényes képviselő írásos vagy szóbeli kérelmére történik. Az ellátás igénybevételének megkezdése előtt az intézményvezető írásban megállapodást köt.

 

Programok, fejlesztő foglalkozások: olyan programokat igyekszünk biztosítani ellátottjaink számára, amelyek segítik az egyént a társadalomba való reintegrációban, a közösségi kapcsolatok kialakításában, önismeretük fejlesztésében, kulturális, művészeti tevékenységekbe való bevonásukban. Ilyen például: internet klub, fejlesztő foglalkozás, relaxáció, zeneterápia, film klub, kézműves foglalkozás, problémamegoldó csoport, játék csoport, hagyományőrző klub, gasztro klub, színház/mozi/múzeumlátogatás.

 

Amennyiben kérdése merül fel az ellátással kapcsolatban a szakmai egységvezető elérhetőségei: Hegedűs Nóra; +3620/547-0120; hegedus.nora@nyszgeuak.hu.

 

Szolgáltatás elérhetőségei:        hétfőtől - péntekig: 09.00 - 15.00

                                                           Cím: Nyíregyháza, Őz u. 16.